Zásnuby už máte za sebou, váš společný den D už se blíží a vy jste se stále neshodli na dokonalých snubních prstenech? Nezoufejte, máme pro vás několik důležitých rad a tipů pro výběr prstenů. A pokud by vám ani ty nepomohly, je vám k dispozici již třetí generace zlatníků v naší kamenné prodejně v Ostravě nebo na e-shopu Helios-zlato.cz.

Jak vybrat snubní prsteny?

Nabídka zlatnictví je v dnešní době více než pestrá a vybrat si ze záplavy druhů není jednoduché. Při výběru se tedy v první fázi zaměřte na materiál snubních prstenů. Vybírat můžete klasické prsteny ze zlata či stříbra, ale také populární ocelové snubní prsteny nebo prsteny z wolframu. A opět nejde pouze o estetickou stránku. Každý kov má totiž specifické vlastnosti, které vám mohou nebo naopak nemusí vyhovovat.

Snubní prsteny ze zlata

… jsou samozřejmě stále ještě nejvyhledávanější volbou. Nosily je už naše prababičky a stále se těší velké oblibě. Můžete sáhnout po jednoduché hladké variantě, prstenech s rytím nebo můžete vybírat zlaté snubní prsteny s brilianty, zirkony nebo dalšími drahokamy. A omezovat se nemusíte ani barvou, na výběr totiž máte hned čtyři varianty:

  • Snubní prsteny z bílého zlata jsou aktuálně stále nejvyhledávanější volbou. Jejich chladný odstín krásně doplňují zářivé kameny, skvěle ovšem působí i s pouhým decentním rytím či výbrusem.
  • Snubní prsteny ze žlutého zlata jsou skutečným evergreenem. Žluté zlato skvěle vynikne na opálené pokožce a v módě je opravdu nepřetržitě. Brilianty i další drahokamy v něm navíc působí velmi oslnivě.
  • Snubní prsteny z růžového zlata mají v oblibě spíše dámy, ale jeho něžné barvy doplněné o masivní design skvěle vyniknou i na prsteníčcích jejich protějšků.
  • Snubní prsteny z kombinovaného zlata jsou ideální střední cestou pro všechny, kteří se nemohou mezi třemi základními barvami rozhodnout. Kombinace působí velmi moderně, originálně a prstenům dodává zcela jiný ráz.

Finanční hodnota všech barev zlata je stejná, lišit se může pouze zpracováním barevné příměsi. Zlaté snubní prsteny tak můžete brát nejen jako důkaz své vzájemné lásky, ale také jako skvělou investici.

Zlaté snubní prsteny na míru i k prodeji

Stříbrné snubní prsteny

… jsou ideální variantou pro všechny, kteří nedisponují příliš velkým svatebním rozpočtem. Již za několik tisíc tak můžete pro oba pořídit krásné snubní prsteny ze stříbra, které patří k velmi oblíbeným drahým kovům. Vypadají velice krásně zejména v kombinaci s diamanty či zirkony. Počítat ovšem musíte s jejich menší odolností, stříbro se časem může poškrábat nebo lehce zdeformovat. A přestože jsou veškeré stříbrné prsteny z naší nabídky opatřeny vrstvou rhodia, mohou i přesto časem lehce ztratit svůj lesk. Ten vám ovšem ve zlatnictví Helios pomohou efektivně obnovit.

Sříbrné snubní prsteny

Snubní prsteny z chirurgické oceli

… jsou další z alternativ. Cenově jsou velice dostupné a zejména pánové mají rádi jejich masivní design. Chirurgická ocel je velmi odolný kov a váš prsten tak neohrozí ani těžká manuální práce. I ocel má ovšem své mínusy. Ocelové snubní prsteny jsou celkem chladné a zejména v zimních měsících tak může být jejich nošení pro křehké dámy nepříjemné. Navíc nepočítejte s dodatečnými úpravami velikosti, ocelový prstýnek zkrátka upravit nedokážeme. A jelikož chirurgická ocel nepatří mezi drahé kovy, nemůžete je tak jako zlaté snubní prsteny považovat za výhodnou investici.

Snubní prsteny z chirurgické oceli

Další kovy pro výrobu snubních prstenů

Těmito čtyřmi možnostmi samozřejmě výběr nekončí. V nabídce zlatnictví Helios můžete najít také wolframové snubní prsteny nebo snubní prsteny z titanu, které jsou velice oblíbené pro svůj atraktivní vzhled, vysoký lesk a masivní provedení. Přehlédnout byste ovšem neměli ani keramické snubní prsteny s velice inovativním designem.

Drahokamy ve snubních prstenech

Máte již vyřešenou otázku materiálu i samotného designu? Je potřeba si ujasnit, jaké drahé kameny budete chtít na svém prsteníčku nosit.

Vsadit můžete na briliantové snubní prsteny, nebo chcete-li snubní prsteny s diamanty, stejnou parádu ovšem udělají i snubní prsteny s laboratorními diamanty špičkové kvality.

Klasikou jsou pak snubní prsteny se zirkony, mezi ty méně okoukané naopak patří prsteny s vltavíny, červenými rubíny nebo průzračně modrými topazy.

Jak změřit velikost prstenu?

Pokud již máte vybráno, je na čase zjistit velikost prstenu pro vás i partnera. Špatně zvolená velikost a nepadnoucí snubní prsten totiž není nic příjemného. Zapomeňte na nepřesné měření pomoci šňůrek, provázků nebo stočených papírových proužků. Jediná správná volba je změřit prst pomoci sady měřících kroužků, které mají v každém zlatnictví k dispozici. A pokud si chcete své prsteny objednat online, ve zlatnictví Helios vám je rádi zašlou k vyzkoušení až domů.

Kde se nosí snubní prsten?

To je častá otázka nejen na zlatníky, ale také na internetové vyhledávače. A odpověď najdeme až ve starém Egyptě. Právě tam jsou totiž první zmínky o tom, na jaké ruce se nosí snubní prsteny. Je to samozřejmě levá. Právě na levém prsteníčku se totiž měla dle mínění Egypťanů nacházet žíla lásky, která od tohoto prstu měla vést až do srdce.